Wytyczenie obiektów budowlanych


Zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane Art. 43. 1. obiekty budowlane wymagające pozwolenia na budowę oraz obiekty, o których mowa w Art. 29 ust. 1 wymagają geodezyjnego wyznaczenia w terenie, a gdy zostaną wybudowane, niezbędna jest geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza, ze względu na wyznaczenie ich położenia na gruncie.

Rodzaje i zakres opracowań geodezyjno-kartograficznych i czynności geodezyjnych dobieramy do charakteru sprawy, z jaką mamy do czynienia. Świadczymy kompleksowe usługi geodezyjne Wągrowiec.

Jak wygląda wytyczenie obiektów budowlanych?

Nasz geodeta Wągrowiec wykonuje szereg czynności pomiarowych mających na celu wskazanie w terenie obiektów o założonym położeniu. Działania te służą wyniesieniu planu budynku na działce budowlanej. Aby proces mógł się rozpocząć, potrzebują Państwo pozwolenia na budowę, a także mapy do celów projektowych, którą również możemy wykonać.

Prace związane z wytyczeniem obiektów budowlanych rozpoczynają się przed całym procesem budowy. Jest to wymóg konieczny. Efektem jest prawidłowe usytuowanie obiektów na działce, zgodnie z projektem budowlanym.

Gwarantujemy, że zatrudniony przez nas geodeta murowana Goślina posiada specjalne uprawnienia, dzięki którym może przeprowadzić profesjonalne wytyczenie obiektów budowlanych.

wytyczenie obiektów budowlanych - geodezja Chodzież

Inwentaryzację powykonawczą można przeprowadzić, gdy na terenie nieruchomości zostaną zakończone wszystkie prace.

W trakcie tyczenia realizowane są prace w terenie zgodnie z projektem budowlanym. Realizacja odbywa się według:
• głównych osi obiektów budowlanych naziemnych i podziemnych,
• charakterystycznych punktów projektowanego obiektu,
• stałych punktów wysokościowy.

W praktyce, aby granice wytyczonego budynku były trwałe, zalecamy zastosowanie jednej z dwóch metod: kołkową lub ław drutowych. Druga metoda uważana jest za najlepszą, ale alternatywną, tańszą opcją jest wariant kołkowy.

Ostatnim etapem pracy, jaką wykonuje geodeta Skoki jest potwierdzenie odpowiednim wpisem w dzienniku budynku prawidłowego tyczenia obiektów budowlanych.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu przeprowadzenia działań geodezyjnych na terenie działki zgodnych z obowiązującymi przepisami. Jesteśmy przekonani, że geodezja Chodzież w naszym wydaniu sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.


Kontakt

Łaziska 79

62-100 Wągrowiec

+48 516 516 196

azymut.geodezja@interia.pl